Bezkonkurenčne najnižšia spotreba v mrazoch

Jednotka Jablotron Futura naozaj ukáže, čo vie, predovšetkým v zime, teda v období, kedy je rekuperácia najviac potrebné, a to minimalizáciou energetickej spotreby. Vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá dokonale využíva fyzikálnych zákonov, funguje jednotka aj za silných mrazov bez inak potrebného predohrevu a bez rozváženia ventilátorov.

Autonómny chod

Jednotka nie je hlúpa, sama si povie o servisný zásah či výmenu zanesených filtrov. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka, čím udržuje jednotku v skvelom technickom stave a zjednodušuje pravidelnú údržbu. Pomocou CO2 senzora v štandardnej výbave zase plynule prispôsobuje vetrací výkon Vašim požiadavkám na kvalitu vnútorného prostredia

Naozajstný vnútorný komfort bez presúšania

Zariadenie automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Optimálna vlhkosť je dôležitá hlavne pre Vaše zdravie, ale ocenia ju aj Váš drevený nábytok, podlahy a rastliny.

Rozsiahla základná výbava

Štandardná cena obsahuje bohatú nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, peľových filtrov F7, senzora CO2 v nástennom ovládači, prídavného kúrenia a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Jednotku je možné rozšíriť o ďalšie funkcie - je možné pripojiť až 3 nástenné ovládače, 8 CO2 senzorov a prídavné chladenie.

Jednoduché ovládanie

Jednotku možno ovládať pomocou nástenného ovládača s jednoduchým kolieskom alebo pohodlne odkiaľkoľvek v mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás navyše informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačné jednotky.

O rekuperácií


Súčasné novostavby s kvalitne izolovaným obvodovým plášťom sa veľmi často stretávajú s nadmernou vlhkosťou interiéru, ktorá je spôsobená nedostatočným vetraním. A práve prílišná vlhkosť môže negatívne ovplyvniť nielen stavbu samotnú, ale predovšetkým Vaše zdravie a vitalitu. Optimálnym riešením je riadené vetranie s rekuperáciou.

Rekuperačná jednotka zabezpečí prirodzené vetranie Vášho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sebe si s vetraním neporadí. Pri riadenom vetraní s rekuperáciou ide o kontinuálny výmenu vzduchu zvnútra za čerstvý a čistý vzduch zvonku. Privádzaný vzduch získava od vzduchu odvádzaného prevažnú časť jeho tepla, je teda tepelne optimalizovaný a vďaka použitej filtrácii tiež zbavený prachu, peľu a alergénov. Jednoducho všetkého, čo by ste pri vetraní oknami radi nechali vonku.

Vetranie obytného priestoru prebieha so zatvorenými oknami. Otvoriť si ich samozrejme môžete, kedykoľvek chcete, ale v období, keď je žiaduce udržiavať tepelnú energiu vo vnútri domu a okná neotvárať, jednoducho nebude musieť. Výkon rekuperačné jednotky sa automaticky prispôsobí Vašim požiadavkám na kvalitu vnútorného prostredia, a to na základe informácií z čidiel CO2.

Analógia s pľúcami nie je náhodná; rekuperačná jednotka tvorí skutočné pľúca Vášho domova. A rovnako tak aj pracuje. Zaistí vetranie Vášho domu, aby ste vždy dýchali čerstvý vzduch.

CoolBreeze

Entalpický chladiaci modul, ktorého primárnou funkciou je eliminácia tepelných ziskov vetraním v letnom období. Je špecificky dizajnovaný a určený predovšetkým pre pasívne domy, ktorých obvodová obálka je dokonale izolovaná a solárne zisky v horúcich letných dňoch minimalizované.