O elektrickom vykurovaní

Elektrické vykurovanie si znovu získava obľubu s tým, ako klesá energetická náročnosť novostavieb. Vzhľadom k nízkym investičným nákladom je elektrické vykurovanie vhodné predovšetkým ak staviate dom s minimálnou tepelnou stratou. Ďalšie uplatnenie nachádza ako bivalentný zdroj tepla (napr. s kotlami na tuhé palivá) alebo u rekreačných objektov s nárazovým prevádzkou.

Bežné elektrokotly na trhu disponujú obmedzenými stupňami výkonu. V praxi to znamená, že kotol v dobre zateplenom dome pri miernej zime opakovane spína a vypína (cykluje)

Vďaka úplne novo vyvinutej elektronike ponúka Jablotron v elektrokotli Volta skutočne plynulú reguláciu dodaného tepla. Kotol Volta môže trvalo dodávať aj veľmi malé množstvo tepla, bez toho aby sa musel odpína (cyklovať). Vykurovacia sústava tak môže dodávať presne toľko energie, koľko dom zrovna potrebuje, čo výrazne zvyšuje Vašu tepelnú pohodu v domácnosti.

Regulácia s adaptívnymi algoritmami umožňuje kotlu, aby sa sám prispôsobil tepelnej strate Vášho domu a aby sám upravoval vykurovací výkon bez zložitého nastavovania ideálne vykurovacej krivky. Vďaka tomu sme mohli na kotle Volta maximálne zjednodušiť jeho ovládanie a nastavenie.

Rozsiahla základná výbava

Štandardná cena obsahuje bohatú nadštandardnú výbavu: rozšírenú päťročnú záruku, senzor teploty a vlhkosti v nástennom ovládači a kompletné vzdialené ovládanie pomocou mobilnej aplikácie.

Naozajstný vnútorný komfort

Adaptívna regulácia sa sama prispôsobí tepelnej strate Vášho domu, bez nutnosti nastavovania vykurovacej krivky. Vďaka tomu sa výkon kotla vždy perfektne prispôsobí, aby ste doma mali presne takú teplotu, akú si nastavíte.

Skutočne plynulá regulácia tepla

Elektronika kotla Jablotron Volta umožňuje trvalo dodávať také množstvo tepla, ktoré je presne optimalizované na aktuálnu potrebu domu. Táto regulácia sa skvele hodí do nízkoenergetických a pasívnych domov pre miernu zimu.

Jednoduché ovládanie

Zariadenie je možné jednoducho ovládať pomocou nástenného ovládača s kolieskom alebo odkiaľkoľvek z mobilnej aplikácie MyJABLOTRON. Aplikácia Vás navyše informuje o chode Vášho elektrokotla rovnako ako o priebehu všetkých dát z čidiel v systéme. Vzdialená diagnostika tiež uľahčuje údržbu a servis kotla.

Jednoduchá rozšíriteľnosť systému

Kotol Volta je možné objednať v dvojokruhovej variante, ktorá pri rovnakých rozmeroch zaisťuje kompletnú obsluhu dvoch vykurovacích okruhov (priameho a zmiešavaného) bez nutnosti ďalšieho príslušenstva.

Previazanosť s ostatnými produktmi Jablotron

Vďaka prepojeniu do funkčného celku s ďalšími produktmi spoločnosti Jablotron odpadá nutnosť budovania dodatočné nadradenej infraštruktúry.